Za dveřmi čp. 21

Za Poříčskou bránou 7, Praha | první uvedení 19. října 2019 | derniéra 7. března 2024 | 80 minut

Stránky projektu a vstupenky

Za dveřmi čp. 21

O projektu

Kdesi na sídlišti, dům čp. 21. Vystupuješ po schodišti, zahýbáš za roh a stojíš před dveřmi. Je to byt jako každý jiný. Se vším, co k tomu patří. Nádech a výdech. Pomalu bereš za kliku a vstoupíš. Jaké to je, nahlédnout někomu za dveře? Neznal jsi je, ale postupně zjišťuješ, že jejich svět se od toho tvého tolik neliší. A to není uklidňující pocit. Budeš mít odvahu jít do další místnosti, ponořit se hlouběji do osudu rodiny, která zde žije? Vítej Za dveřmi čp. 21.

Za dveřmi čp. 21 má podobu tzv. narativního prostoru, tedy výtvarné instalace bez herců, která vypráví určitý příběh. Tento konkrétní se odehrává v současnosti a nabízí civilní vhled do života jedné rodiny. Divák bude postupně procházet sedmi prostory, které může svobodně zkoumat. Na každý prostor má omezený čas, takže bude záležet na jeho aktivitě, nakolik pronikne do detailů jednotlivých osudů i celého příběhu. Za dveřmi čp. 21 vypráví atmosférický komorní příběh, který je určen pro jednoho až dva diváky. Každý divák navštíví prostor samostatně. Pokud přijdete ve dvojici, každý z vás absolvuje odlišnou cestu.

Fotky

Ohlasy

Upozornění

Prostory instalace jsou prašné a v jedné části je použito spadané listí. V případě alergie na prach doporučujeme před vstupem do instalace zvážit užití adekvátních léků.
Některé části prostoru mohou působit klaustrofobně.

Tvůrci

Námět

Barbora Klapalová

Koncept a realizace

Barbora Klapalová, Ondřej Levý, Martin Sucharda, Matěj Sybr

Produkce a korektury

Eva Volenová

Textové materiály

Kateřina Hubená, Petr Kuběnský

Sound Design

Marek Mrkvička

Zvukové nahrávky

Vojtěch Bartoš
Kateřina Neznalová


Místo realizace

V pavlačovém domě na adrese Za Poříčskou bránou 7, Praha 8 (vlastník MHMP)

Projekt podpořili

Státní fond kultury ČR