Probuzení

Za Poříčskou bránou 7, Praha | první uvedení 14. října 2017 | 3.30 hodiny

Profil na Česko-slovenské larpové databázi (pro muže)
Profil na Česko-slovenské larpové databázi (pro ženy)

Probuzení

O projektu

Experimentální filozoficko-psychologická prožitkový larp pro jednoho účastníka, která klade otázky o životě. Jak žijeme? Co je pro nás důležité? Máme priority nastavené správně? Sníme svoje sny? Neživíme v sobě klamné jistoty?

Účastník zpodobňuje osmadvacetiletého muže či ženu z naší doby a naší země. Dostává se do okamžiku, ve kterém je třeba zrekapitulovat vlastní život a dosavadní pohled na něj. Larpu se každý účastní sám, pouze místy dochází k drobným vstupům organizátora, které dokreslují atmosféru a posouvají příběh. Hra staví primárně na vnitřních prožitcích účastníka a lze ji absolvovat i zcela beze slov.

Larp během osmi dílčích scén provází tématy jako je směřování vlastního života, pocit nedostatku času, práce ve vztahu k osobnímu životu, množství nesplnitelných přání, vlastní rodina, partnerství či pocit naplnění. Vše se odehrává v jedné místnosti, děj je vyprávěn pomocí rekvizit. Před hrou je třeba nastudovat zhruba dvacetistránkový dokument přibližující život hlavního hrdiny/hrdinky.

Ohlasy

Upozornění

Larp záměrně cílí na přenos emocí a prožitků z herní postavy, kterou účastník ztvárňuje, do osobního, každodenního života hráče a nevyhýbá se ani potenciálně těžkým tématům. Zájemce by měl vzít tuto skutečnost na vědomí, a v případě krizových životních událostí majících vliv na jeho duševní stabilitu svoji účast zvážit.

Ceny vstupenek

Jednotné vstupné 400 Kč

Tvůrci

Autor

Zuzana Hrnčířová


Místo realizace

V pavlačovém domě na adrese Za Poříčskou bránou 7, Praha 8 (vlastník MHMP)