My se neznáme

různá místa, Praha | premiéra 15. srpna 2020 | derniéra 6. června 2023 | 3.5 hodiny

My se neznáme

O projektu

Máš s někým ve městě schůzku.
Možná je to kamarádka ze střední, nový objev z tinderu, nebo jenom brácha, co ti chce vrátit půjčenou knížku. Oba jste vytížení životem a tak si myslíš, že to bude jen tak na chvilku – dáte si presso nebo malé pivo a zase půjdete.
...
Začnete si povídat.
A najednou se ti otevře víc, než čekáš. Vůbec poprvé začne mluvit o tom, co ho momentálně trápí, s čím si neví rady. S prací, rodinou, kamarády, láskou. Neví, co by měl dělat, a nemá ani odvahu se tomu problému postavit.
...
Až skončíte, nepůjdeš hned domů. Necháš se unášet ulicemi města. Budeš koukat do výloh, chvíli posedíš na lavičce v nedalekém parku, schválně obejdeš dvakrát stejný blok. Chceš si srovnat myšlenky, které ti víří hlavou. A pořád nebudeš moct přestat myslet na to, co ti vlastně řekl. Někdy nad tím kafem ti totiž došlo, že ho ve skutečnosti pořádně neznáš. Je ale vůbec možné někoho skutečně znát? Alespoň sebe sama – nebo ani to ne?

My se neznáme je interaktivní městská inscenace, která se zabývá životy současných třicátníků.

Představení se bude odehrávat v ulicích, v parcích, kavárnách a dalších zákoutích města. Specifické je tím, že jej každý z diváků absoluvuje samostatně, a navíc bude mít během něho určitý vztah s některou z postav: může se stát jejím náhodným známým, kamarádem, příbuzným nebo dokonce partnerem. Cílem ovšem není, aby divák musel pro někoho hrát. Tato perspektiva slouží pouze k tomu, aby lépe pronikl do světa postav a mohl snáze zaujmout postoj k předkládaným tématům.

Vlastní průběh představení se tak skládá ze scén s herci, které budou realizované formou osobního rozhovoru mezi postavou a divákem, a scén mimohereckých, při kterých pomocí textových, zvukových a dalších materiálů budou diváci hlouběji pronikat do jednotlivých příběhů.

Ocenění

Anketa redaktorů serveru i-divadlo
Nejlepší alternativní inscenace
2020/2021
My se neznáme

Fotky

Ohlasy

Upozornění

Inscenace My se neznáme má určitá specifika, na která bychom vás rádi upozornili.

Představení se odehrává na různých místech v rámci jedné pražské čtvrti, mezi kterými se budete přesouvat pěšky. Celkem urazíte vzdálenost zhruba 3 až 5 kilometrů a část scén se bude odehrávat venku. Doporučujeme proto vhodnou obuv a oblečení adekvátní počasí.

Během představení budete číst různé texty a instrukce k pohybu mezi scénami. Pokud potřebujete na čtení brýle, nezapomeňte si je prosím.

Součástí představení je i poslech připravených skladeb a nahrávek. MP3 přehrávač vám zapůjčíme oproti dokladu. Pokud máte vlastní sluchátka, vemte si je prosím s sebou – v opačném případě vám rádi zapůjčíme i ty.

Ceny vstupenek

Jednotné vstupné 790 Kč

Termíny

Vzhledem k tomu, že během představení budete prožívat příběh z pohledu mužské nebo ženské postavy, jsou i lístky na toto představení prodávány jako mužské a ženské. Zakupte si tedy prosím lístek, který odpovídá pohlaví, se kterým se nejblíže identifikujete.

Inscenace se skládá ze tří samostatných příběhů a každý divák bude během představení sledovat jeden z nich. Příběhy uváděné v konkrétní dny jsou v programu značeny jako (?) (!) a (...).

Místo

Místo srazu: Kino Pilotů, Donská 19, Praha 10. Zde obdržíte úvodní informace a materiály, bez kterých není možné představení absolvovat.

Čas srazu: 17.50 – 18.10.

Délka představení: Samotné představení začne v 18.30 na prvním místě lišící se pro každého z diváků a bude trvat necelé 3,5 hodiny.

Závěr představení: Představení skončí na jiném místě než začne. Na místě začátku si tedy není možné odložit osobní věci. Závěr představení je pro všechny diváky společný a po jeho konci je možné v prostoru zůstat a s ostatními svůj zážitek probrat.

Tvůrci

Námět a scénář

Lukáš Brychta, Pavel Gotthard, Tomáš Kopeček

Spolupráce na scénáři

Kateřina Studená, Tereza Štěpánová

Režie

Lukáš Brychta

Dramaturgie

Pavel Gotthard, Tomáš Kopeček, Kateřina Studená

Texty a textové materiály

Pavel Gotthard

Scénografie/rekvizity

Tereza Tretiagová, Pavlína Vojtová

Kostýmy

Eva Justichová

Sound design

Jan Sedláček

Hudba

Barbora Zmeková

Grafika

Barbora Klapalová, Martin Mesaroš

Průvodní knihy

Barbora Klapalová

Produkční spolupráce

Eva Macková, Ludmila Šindlerová

Herci

Vojtěch Bartoš
Jiří Böhm / Mikuláš Čížek
Mariana Čížková / Kateřina Neznalová
Pavla Dostálová / Milada Vyhnálková
Jindřiška Dudziaková / Marie Machová
Richard Fiala / Lukáš Bouzek
Ladislav Karda / Kryštof Bartoš
Adam Krátký / Jiří Kniha
Sára Märc
Matěj Vejdělek / Petr Jeřábek

Zvukové nahrávky

Kryštof Bartoš
Eva Hacurová
Tomáš Havlínek
Jiří Šimek
Anežka Šťastná
Edita Valášková


Místo realizace

Veřejné a poloveřejné prostory na rozhraní Vinohrad a Vršovic, Praha 2 a 10

Projekt podpořili

Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury ČR, Magistrát hlavního města Prahy, MČ Praha 10

Na realizaci spolupracují

Kino Pilotů
Divadlo D21

a dále
Bad Flash Bar, Barcelounoc, Bar Klokan, Bar v Krymský, Bernard Pub, Bohemia Boards & Brews, Boudoir U Sta rán, Bulmex, Bullerbyn, Café Fra, Café Sladkovský, Café v lese, La Cave d'Adrien, Crème de la Crème, Čajovna jedna báseň, Dobrá trafika, Galerka, Javánka, Hlučná samota, HoSt Home-Start, Hotel Marianeum, Kaiser Franz, Kafárna Na Kus řeči, Klempírna, Montessori dům BOTIČka, MUNDO Picante, Na břehu Rhôny, OLDstars, Once Upon a Beer, Patra, Pivnice Pivovaru Trilobit, Prostě kafe, Reset bar, Restaurace Zvonařka, The Kavárna, U Holanů, U Rozjetý žáby, U Starejch hadrů, Večerní kavárna Souterrain, Vinárna Fijopa, Vinárna Marshaal, Žlutá pumpa

Poděkování

Hana Erskine, Sarah Komasová, Lenka Karaka, Ondřej a Tereza Kovářovi, Martin a Martina Křivánkovi, Terouk

Za dřívější spolupráci děkujeme

Harmony body, Impact Hub K10, Literární kavárna Blatouch, Lya Beer Café, Kafe v kufru, Kavárna Šlágr, Satsang, U Bulínů