My se neznáme

různá místa, Praha | premiéra 15. srpna 2020 | 3 hodiny

Probuzení

O projektu

Máš s někým ve městě schůzku.
Možná je to kamarádka ze střední, nový objev z tinderu, nebo jenom brácha, co ti chce vrátit půjčenou knížku. Oba jste vytížení životem a tak si myslíš, že to bude jen tak na chvilku – dáte si presso nebo malé pivo a zase půjdete.
...
Začnete si povídat.
A najednou se ti otevře víc, než čekáš. Vůbec poprvé začne mluvit o tom, co ho momentálně trápí, s čím si neví rady. S prací, rodinou, kamarády, láskou. Neví, co by měl dělat, a nemá ani odvahu se tomu problému postavit.
...
Až skončíte, nepůjdeš hned domů. Necháš se unášet ulicemi města. Budeš koukat do výloh, chvíli posedíš na lavičce v nedalekém parku, schválně obejdeš dvakrát stejný blok. Chceš si srovnat myšlenky, které ti víří hlavou. A pořád nebudeš moct přestat myslet na to, co ti vlastně řekl. Někdy nad tím kafem ti totiž došlo, že ho ve skutečnosti pořádně neznáš. Je ale vůbec možné někoho skutečně znát? Alespoň sama sebe – nebo ani to ne?

My se neznáme je interaktivní městská inscenace, která se zabývá životy současných třicátníků.

Představení se bude odehrávat v ulicích, v parcích, kavárnách a dalších zákoutích města. Specifické je tím, že jej každý z diváků absoluvuje samostatně, a navíc bude mít během něho určitý vztah s některou z postav: může se stát jejím náhodným známým, kamarádem, příbuzným nebo dokonce partnerem. Cílem ovšem není, aby divák musel pro někoho hrát. Tato perspektiva slouží pouze k tomu, aby lépe pronikl do světa postav a mohl snáze zaujmout postoj k předkládaným tématům.

Vlastní průběh představení se tak skládá ze scén s herci, které budou realizované formou osobního rozhovoru mezi postavou a divákem, a scén mimohereckých, při kterých pomocí textových, zvukových a dalších materiálů budou diváci hlouběji pronikat do jednotlivých příběhů.

Upozornění

Inscenace My se neznáme má určitá specifika, na která bychom vás rádi upozornili.

Představení se odehrává na různých místech v rámci jedné pražské čtvrti, mezi kterými se budete přesouvat pěšky. Celkem urazíte vzdálenost zhruba 3 až 5 kilometrů a část scén se bude odehrávat venku. Doporučujeme proto vhodnou obuv a oblečení adekvátní počasí.

Během představení budete číst různé texty a instrukce k pohybu mezi scénami. Pokud potřebujete na čtení brýle, nezapomeňte si je prosím.

Součástí představení je i poslech připravených skladeb a nahrávek. MP3 přehrávač vám zapůjčíme oproti dokladu. Pokud máte vlastní sluchátka, vemte si je prosím s sebou – v opačném případě vám rádi zapůjčíme i ty.

Termíny

Vzhledem k tomu, že během představení budete prožívat příběh z pohledu mužské nebo ženské postavy, jsou i lístky na toto představení prodávány jako mužské a ženské. Zakupte si tedy prosím lístek, který odpovídá pohlaví, se kterým se nejblíže identifikujete.

Pokud chcete představení navštívit v páru, nabízíme i konkrétní počet smíšených vstupenek, tedy lístků pro kombinovaný pár muže a ženy.


pátek 14. 08. 2020 18:00 vyprodáno PŘEDPREMIÉRA (?) (!) (...) předprodej nezahájen
sobota 15. 08. 2020 18:00 vyprodáno PREMIÉRA (?) (!) (...) předprodej nezahájen
neděle 16. 08. 2020 18:00 vyprodáno (?) (!) (...) předprodej nezahájen
pondělí 17. 08. 2020 18:00 vyprodáno (?) (!) předprodej nezahájen
neděle 23. 08. 2020 18:00 vyprodáno (?) (!) (...) předprodej nezahájen

Tvůrci

Námět a scénář

Lukáš Brychta, Pavel Gotthard, Tomáš Kopeček

Spolupráce na scénáři

Kateřina Studená, Tereza Štěpánová

Režie

Lukáš Brychta

Dramaturgická spolupráce

Kateřina Studená

Texty a textové materiály

Pavel Gotthard

Scénografie/rekvizity

Pavlína Vojtová

Kostýmy

Eva Justichová

Sound design

Jan Sedláček

Hudba

Barbora Zmeková

Grafika

Martin Mesaroš

Průvodní knihy

Barbora Klapalová

Herci

Vojtěch Bartoš
Jiří Böhm
Mariana Čížková / Kateřina Neznalová
Pavla Dostálová
Jindřiška Dudziaková
Richard Fiala
Ladislav Karda
Adam Krátký
Sára Märc
Matěj Vejdělek

Zvukové nahrávky

Eva Hacurová
Tomáš Havlínek


Místo realizace

Veřejné a poloveřejné prostory na rozhraní Vinohrad a Vršovic, Praha 2 a 10

Projekt podpořili

Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury ČR, Magistrát hlavního města Prahy