Matka ticha

Premiéra 9. prosince 2021

Matka ticha

Matka ticha je imerzivní inscenace hostující režisérky Alexandry Bolfové kombinující divadelní scény s výtvarně-akustickými instalacemi. Zavede diváka do bytu mimo čas a prostor, který se nabízí k prodeji – a to bez úspěchu již několik let. Jaká tajemství skrývají jednotlivé pokoje? Kdo v nich žil? A kdo je osoba, na kterou majitel bytu stále čeká? Bude někdy možné vystoupit z bludného kruhu závislostí? Návštěva nabídne prohlídku bytu a přehlídka životních selhání v jednom. Prohlídku toho, co zbylo po pokusech někoho milovat. Prohlídku prostoru zničeného láskou.

Imerzivní inscenace

90 minut

Za Poříčskou bránou 7, Praha

Koupit vstupenky

Když slast přechází v sebezničení, píšu ti vždy krvavé dopisy o lásce, kde není místo pro soucit ani soustrast. Pohřbila jsi mě a přiklopila tady v tomhle bytě, v téhle hrobce zaživa…

Nevím, jestli je noc, nebo jestli spím a zdá se mi sen o tom, jak se nechci probudit a znovu myslet na to, jak nemůžu spát. Nevím, co z toho je pravda. Všechno je rozmazaný jak ty tvoje šminky. Nic z toho nemá hodnotu pravého života. Nic z toho se nemůže sčítat s něčím vážně opravdovým. Když se pak probudím, cítím, jak mi oddychuješ na hrudi, jak bys mi tam usnula jako unavená milenka, co mě oblažuje dračím dechem zblblé obludy.

A někdy se já ráno probudím na tvým hrudníku, protože my jsme přece jeden člověk, jedna bytost, jedna láska. Nemůžeš se ode mě jen tak jednoduše odečíst. Nemůžeš mě přece jen tak nechat ležet bez tebe. Tohle všechno je jenom jistá fáze lásky. Od kolébky až po hrob. Od tvojí kolíbky, po můj hrob. Po tuhle naši společnou rodinnou hrobku.

Vstupenky

Aktuálně nenabízíme žádný termín

Tvůrci

Scénář, příprava textů, dramaturgie

Marek Horoščák

Režie

Alexandra Bolfová

Scénografie

Monika Kojetská, Jan Matýsek, Karolína Srpková

Asistentka scénografie

Ruslana Bashenko

Kostýmy

Karolína Srpková

Sound design

Tomáš Mohr

Produkční spolupráce

Adam Bureš, Elisa Speváková

Herci

Milada Vyhnálková
Johnny Horák


Místo realizace

V pavlačovém domě na adrese Za Poříčskou bránou 7, Praha 8 (vlastník MHMP)

Projekt podpořili

Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury ČR, Magistrát hlavního města Prahy, MČ Praha 8