Bedřich: Poprvé v Praze

Premiéra 7. prosince 2021

Bedřich: Poprvé v Praze

Bedřich: Poprvé v Praze je audiowalk, který bez přítomnosti herců provede jednoho diváka centrem Prahy a jeho zákoutími. Projekt navazuje na dřívější úspěšnou inscenaci Dům v jabloních a formou individuální zvukové procházky ji rozšiřuje. Divák bude mít možnost strávit hodinu s jednou z postav původní inscenace, konkrétně s Bedřichem Schiffmannem, který přijíždí poprvé do Prahy. Skrze audionahrávku se bude moci projít po místech, kterými procházel Bedřich po svém příjezdu na Wilsonovo (dnešní Hlavní) nádraží, podívat se na velkoměsto jeho očima a konfrontovat tehdejší podobu roku 1933 s tou dnešní. Bedřich je modelovým mladým mužem moderní doby, přijíždějící z maloměsta do velkoměsta, stojící před závažnou životní změnou nového života a snažící se tuto situaci využít k redefinici toho, kým je a kým by mohl být.

Audiowalk nevyzrazuje zápletku inscenace Dům v jabloních, a je tedy vhodný pro jak pro ty, kteří ji již zhlédli, tak pro ty, kteří se na ni teprve chystají.

Audiowalk

60 minut

Ulice v centru Prahy

Koupit vstupenky

Jak se zde lidé mohou každý den pohybovat? Aby člověk na každém rohu sám sebe zarazil, počkal, až se rozbušené srdce uklidní, zhluboka se nadechl, a teprve pak šel dál.

Praga, mater urbium. Kam teď…? Rovnou k Apfelsteinům? Ale ne, přijel jsem přeci něco zažít. Jen ještě nevím – co. Pro začátek se můžu jít pokochat městem. Ovšem kudy se jde do té části města, kde se kochá? Půjdu a někam dojdu. Ani Praha přeci nemůže být tak velká.

Fotky

Vstupenky

Pokud máte zájem projít si Bedřicha: Poprvé v Praze, zarezervujte si přes níže uvedený formulář vstupenku na konkrétní datum. Na vámi uvedený e-mail vám spolu se vstupenkou zašleme kód pro odemčení procházky v naší aplikaci, kterou si můžete stáhnout níže. Skrze ni se vám zpřístupní nahrávka, jež vás provede městem.

Audiowalk je možné absolvovat kdykoli během dne, avšak začněte nejpozději v 19.00. Vstupenky na Bedřich: Poprvé v Praze si pořiďte prosím s předstihem před plánovanou procházkou, abyste měli čas ověřit, že vše funguje, jak má.

Aplikace Bedřich: Poprvé v Praze je ke stažení na těchto odkazech:
Android (pro verzi 5 a vyšší)
iOS (pro verze 12 a vyšší)

S sebou si kromě telefonu se staženou aplikací vezměte i vlastní sluchátka.

Představení doporučujeme procházet samostatně. Pokud přijdete ve více lidech, dejte si prosím mezi sebou 10 minutové rozestupy.

Prosíme, abyste při procházce dbali své osobní bezpečnosti a dodržovali platná protiepidemická opatření. Děkujeme.

Místo

Začátek na Hlavním nádraží, 1. nástupiště sever. Procházka se odehraje v ulicích centra Prahy.

Doporučujeme si vzít pohodlnou obuv.

Tvůrci

Scénář a režie

Jindřiška Dudziaková a Vojtěch Bartoš

Zvuk a zvukový design

Ondřej Vomočil

Vývoj aplikace a grafika

Martin Kopeček

Původní grafické podklady

Anna Hoskovcová

Fotografie

Lucie Urban

Vypráví

Vojtěch Bartoš

Dále zazní

Jakub Hojka
Prokop Lagner
Marie Štípková


Místo realizace

V ulicích centra Prahy. Začátek na Hlavním nádraží, 1. nástupiště sever (Wilsonova 300/8, Praha 2).

Projekt podpořili

Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hlavního města Prahy, Státní fond kultury ČR